اخبار ایران و جهان

خبرخوان یافت نشد

 

آبگرم شهری است در بخش آبگرم شهرستان بوئین زهرا استان قزوین و در ایران واقع شده است.

 این شهر دارای آبگرم طبیعی است و یکی از سایت‌های معروف آب معدنی استان به نام حمام ارشیا در این شهر قرار دارد که پذیرای مسافران و توریستها در تمام فصول سال مخصوصا تابستان و تعطیلات عید می‌باشد و یکی از نواحی خوش آب و هوای استان بوده و محلی به نام چشمه علی (علی بلاغی) و محلی بنام چهل چشمه (قرخ بلاغ) و غاری بنام مغار که در حاشیه شهر آبگرم می‌باشد و برجهای دو قلوی خرقان که از آثار بی نظیر دوران مغولها میباشد در شهرک حصار ولیعصر آبگرم همچنین دو دهنه پل استراتژیک هم که در ورودی شهر قرار گرفته‌است از نقاط دیدنی شهر آبگرم می‌باشد.

 از روستاهای مهم پیرامون آبگرم می‌توان عباس آباد، کلنجین،آسیان، ساغران، ارتش آباد و شینگیل و نصرت آباد قاراداش حصار ولیعصر، اردلان،دشتک و بهشتیان را نام برد. مشاغل رایج این شهر قصابی ،خوارو بار فروشی و آهن فروشی ،لوازم خانگی،بوتیک ،سفال فروشی و مرغ فروشی است . که حتی از شهرهای اطراف مانند آوج نیز برای خرید روزمره به شهر آبگرم مراجعه می کنند.

شهرداری آبگرم در سال 1381 تاسیس گردید ، شهر آبگرم با داشتن جمعیتی بالغ بر  8000  نفر  یکی از شهرهای مهم و گردشگری استان قزوین می باشد . وجود چشمه های آب معدنی در این شهر باعث جذب توریست و گردشگر از نقاط مختلف ایران و جهان شده است. با توجه به اینکه شهر آبگرم به عنوان شهر نمونه گردشگری در استان معرفی شده است نیاز به توجه و برنامه ریزی مناسب در جهت بهره برداری از این پتانسل می باشد.
با توجه به واقع شدن این شهر در مرکز روستا های هم جوار که تعداد آن ها حدود 100 روستا می باشد از نظر تجاری نیز این شهر پتانسیل بسیار مناسبی دارد به طوری که مردم این روستا ها اکثر خریدهای خود را از شهر آبگرم انجام می دهند که همین امر باعث رونق کسب و کار در این شهر شده است و نیز باعث شده است که جمعیت این شهر در طول روز دو تا سه برابر جمعیت شهر در شب باشد.


وجود رودخانه خررود که از وسط این شهر میگذرد نیز از زیبایی های دیدنی این شهر می باشد که باعث بوجود آمدن چشم اندازی مناسب و دیدنی شده است.

 

آبگرم+ارشیا+شهر آبگرم

 

 

  

تمام حقوق برای شهرداری آبگرم محفوظ است .

 راه اندازی و پشتیبانی : طراحان وب راژیا