اخبار ایران و جهان

خبرخوان یافت نشد

 

 

چندی پیش خبرنگار صبح وطن جهت انعکاس خدمات شهرداری و شورای شهر آبگرم  به این شهررفته و ضمن دریافت ارائه گزارش عملکرد نه ماهه شهرداری آبگرم توضیحات مهمی را از مهندس محمد حسینی  دریافت و به شرح زیر برای مخاطبین صبح وطن بازگو می کند:

شهردار آبگرم در رابطه با تفاوت میزان تحقق بودجه این شهر از زمان مدیریت خود نسبت به دوره گذشته  اعلام کرد:

طبق گزارشات ، بودجه سال نود و دو شهرداری آبگرم  دو میلیارد و دویست میلیون تومان  پیش بینی شده بوده ، از آنجایی که بنده صرفا در  سه ماه پایانی سال 92 در خدمت مردم عزیز آبگرم بودم مبلغ یک میلیارد و هفتصد تومان محقق شد . ولی پیش بینی بودجه برای سال 93 دو میلیارد و نهصد میلیون تومان بوده که الحمد ا000 تنها طی 9 ماه ، سه میلیارد و ششصد و دوازده  میلیون تومان محقق شده یعنی طبق پیش بینی بودجه امسال ما می بایست تا الان  دو  میلیارد و صد وهفتاد و پنج میلیون تومان  محقق شده می داشتیم که تا الان حدود 60 تا 70 درصد جلوتر از حد پیش بینی شده هستیم وهمچنین با این روند پیش بینی ما تا انتهای سال 93 چهار میلیارد و سیصد میلیون تومان می باشد.

این یکی از کارهای شاخص شهرداری بوده است.

من علل عمده این موفقیت را  موارد زیر می دانم:

-          تملک های زمین هایی که روال توافق تملکات آنها نیمه کاره رها شده بود.

-          سامان دادن به بحث عوارضات شهری وساختمانی

-          پیگیری مطالبات قبلی

-          فعال کردن کمیسیون ماده 100

محمد حسینی افزود: البته در کنار این موارد میتوان به یک عامل مهم اشاره کرد که آن پیگیری های مستمر ما جهت اخذ  تسهیلات از سازمان شهرداری مانند اعتبارات  ارزش افزوده بوده است.و جا دارد مراتب تشکر و رضایتمندی خود را از این نحوه  توزیع اعتبارات ارزش افزوده که هر چند  که نسبت به سالهای اخیر احتمالا افت داشته است، از مسئولین ذیربط استان داشته باشم. این ها دلایل عمده افزایش محل های درآمد شهرداری آبگرم بوده است.

 شهردار آبگرم در رابطه با وضعیت پروژه های عمرانی آبگرم گفت: با وجود آن که  شهرمان دارای شرایط جغرافیایی است که فعالیتهای عمرانی دراین شهر سخت است و از این منظر کارهای عقب افتاده زیادی داریم لیکن یکی از شاخص های مهم توفیقات ما که جزء هفت پروژه مهم استان در دفتر امور شهری اعلام شد اجرای پروژه پیاده روسازی در شهر آبگرم است که به لطف خدا ضمن پیشرفت مطلوب فعلی این پروژه همچنان در حال تکمیل آن هستیم.

 وی درباره ارتباط مستقیم پروژه بزرگ پیاده روسازی با ساماندهی سیمای شهری آبگرم و رفع معظل مشاغل مزاحم شهری گفت: در شهرهایی با ظرفیت های اقتصادی فراوان مانند بنادر ولنگرگاهها وشهرهای نمونه گردشگری این ظرفیت فعالیت های اقتصادی است که بیشتر ازسایر ظرفیتهای آن شهر است، ما نیز چنین افقی برای آبگرم ترسیم نموده ایم، کما اینکه در حال حاضر مردم  حتی بعضا از استان های دیگر هم برای آب درمانی، گردشگری و حتی خرید به اینجا می آیند .اما در این راه ما با مشکلاتی روبرو هستیم یکی از آنها معظل مشاغل مزاحم شهری است و این سیمای شهر را مخدوش میکند. بعضی مشاغل مانند آهن آلات فروشی ها – اگرچه از مراجع خرید مشتریان حتی از شهرهای دیگر هستند- و یا تعمیرگاههای خودرو برای شهر ما مشکلاتی را مخصوصا در ورودی شمال شهر ایجاد کرده بود و ما با طرح های ویژه ای این معظل را ساماندهی کرده ایم. در همین راستا در طی 2قرار داد  پروژه پیاده روسازی را از ابتدای شهر از سمت تاکستان تا پل در حال تعریض به اتمام رسانده ایم، حتی المان های آن ها شامل: نیمکتها ، چراغها وسطل های زباله نصب شده اند. طول اجرایی این پروژه حدود 4500 متر و یکی از پروژه های شاخصی است که در راستای زیبا سازی و سروسامان دادن به شهر اجرا شد و در ادامه این پروژه بعد از پل در حال تعریض نیز در محدوده پر ترافیک شهر از طرف خیابان شفا به داخل شهر 40 درصد پیشرفت داشته وبا شرایط خاصی انجام می گیرد.طبق پیش بینی ما طی سه سال آینده تمام پیاده رو های شهری به اتمام رسیده و در همزمان خیابان مهم شهرمان(خیابان شفا) نیزسنگفرش خواهد شد.

وی افزود: شهر ما مسافر خیز بوده وبسیار مراجعه کننده دارد،متاسفانه پیش از این جهت رفاه حال مسافران ما حتی یک سرویس بهداشتی مناسب هم نداشتیم ولی اکنون با همکاری سازمان میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی اولین نمازخانه و سرویس بهداشتی با اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان احداث گردیده است.

مهندس محمد حسینی عنوان کرد: در حال حاضر حداقل حدود 90درصد جدول گذاری شهر به اتمام رسیده است ،از جمله معابر خاصی که می توان به آن اشاره کرد جاده  منتهی به روستای حصار که به تازگی  توسط شهرداری 100 متر آن تبدیل به بلوار و جدول گذاری شده ودر آینده 300 متر دیگر نیز بلوارسازی و جدول گذاری آن ادامه خواهد یافت.همچنین خیابان حافظ که منتهی به ادارات شهر است تبدیل به بلوار حافظ شده وجدول گذاری آن انجام شده است ناگفته نماند این یکی از معابر سخت شهر بود که حتی پیاده رو آن به صورت پله ای کارشده است .

محمد حسینی در رابطه با وضعیت آسفالت خیابانهای آبگرم گفت: متاسفانه اجرای سیستم فاضلاب شهری که 6-5 سال است از سوی اداره آب و فاضلاب آبگرم آغاز شده هنوز به اتمام وبهره برداری نرسیده است که ما بتوانیم معابر را آسفالت کرده ومردم از فاضلاب شهری بهره ببرنند ومهمترین مانع هماهنگی با اداره آب می باشد زیرا که ما در حال انعقاد قرار دادی با اعتبار بالغ بر حدود 3میلیارد تومان جهت اجرای آسفالت و روکش آسفالت معابر هستیم ولی ابتدا باید انشعابات فاضلاب شهری انجام گیرد تا دچار حفاری مجدد نگردیم و فقط بخاطر تعلل در اجرای سیستم فاضلاب شهری هنوز پروژه مسکوت مانده است.

شهردار آبگرم در رابطه با استفاده حداکثری از ظرفیت های شهر آبگرم بخصوص پروژه بزرگ مجتمع آب درمانی این شهرگفت: قبل از هر چیز برخود لازم میدانم که صمیمانه  از جناب آقای روزبه استاندار محترم ,معاونت عمرانی ایشان جناب آقای دکتر حبیبی ,جناب آقای عباسپور نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای زاهدپور مدیر کل امور شهری استان قزوین ، فرماندار محترم ومخصوصا اعضای شورا که یاری همه این عزیزان   سبب شد در امر سرمایه گذاری وجذب سرمایه گذار موفق باشیم ، صمیمانه قدردانی کنم.ما دست همه این مسئولین گرامی را میفشاریم وهمکاری های مجدانه و دلسوزانه دوستان شورا را ارج می نهیم زیرا واقعا کمک کردند که ما بتوانیم گامهای بزرگی در رابطه با پروژه مجتمع آب درمانی آبگرم برداریم.  در این راستا با سرمایه گذار بخش خصوصی آقای غلامرضا میناخانی قرارداد منعقد و کلیه کارهای مقدماتی آن صورت گرفته است و انشالله به محض مساعد شدن شرایط جوی کارآغاز خواهد شد.

این پروژه در زمینی به مساحت 5000متر مربع و مساحت زیربنای بیش از بیست هزار متر مربع در هشت طبقه با کاربری های آب درمانی،تجاری،هتل ،رستوران،آمفی تئاتر،پارکینگ و تاسیسات پیش بینی شده، که برآورد هزینه اجرای این پروژه براساس اعلام نظریه کانون محترم کارشناسان دادگستری، حدود 32میلیارد تومان می باشد و این جدا از برآورد هزینه تاسیسات خاص پروژه ومحوطه سازی است که پیش بینی می شود تا 50 میلیارد تومان هزینه دارد و سه ساله باید به بهره برداری برسد،در این پروژه سهم شهرداری3/15درصد است و این سهم از محل آورده هایی شامل: زمین آن که -800میلیون تومان برآورد ارزش شده- وعوارض متعلق به  شهرداری وبهره برداری از آب های گرم که در پروژه تعریف شده تامین می گردد.

قرارداد سه جانبه ای دیگری نیز در دست اقدام داریم که مابین شهرداری آبگرم، سازمان همیاری شهرداری های استان وسرمایه گذار بخش خصوصی منعقد می گردد و قرار بر احداث مجتمع دیگری با سهم بیشتر کاربری رفاهی و تفریحی وآب درمانی و سهم تجاری کمتری است که زمین این پروژه به مساحت 5/10هکتار در جاده حصار از زمین های منابع طبیعی در نظرگرفته شده  و کارهای نقشه برداری وتایید آن به اتمام رسیده و واگذاری زمین در حال اجرا است .انشالله از اوایل اسفند ماه استارت فیزیکی این پروژه آب درمانی را نیز می زنیم.

 

این مسئول در مورد پروژه ترمال هتل که از سال 88مسکوت مانده و در زمان مدیریت وی احیا گشته خاطرنشان کرد: در راستای تحقق هدف تبدیل آبگرم به منطقه نمونه گردشگری شرکت توسعه شهر ارشیا برنده مناقصه منطقه نمونه گردشگری در سال 88 است ولی تا کنون هیچ اقدامی از سوی این شرکت نشده، البته اینکه مقصر کیست و چرا کاری صورت نگرفته فعلا قصد پرداختن به این موضوعات را نداریم اما با پیگیری های ما  وحمایتهای مسئولین استانی این دوستان هم فعال شدند. این عزیزان ساخت ترمال هتل آبگرم را در دست اقدام دارند که سابق بر این در بحث عوارض با شهرداری مشکلات  و اختلافاتی داشتند ولی به لطف خدا به توافقات خوبی رسیدیم. در بحث کمیسیون ماده 5 هم مشکلاتی بود که با همکاری معاونت محترم استاندار و اداره کل راه وشهرسازی آن هم در حال پیگیری و رفع مشکل است و انشاا... این دوستان هم شروع به کار می کنند وما در حد توان ایشان را حمایت و کارهایشان را تسهیل خواهیم کرد.

شهردار آبگرم افزود: طبق برآورد کارشناسان شهر ما ظرفیت احداث حداقل پنج مجتمع عظیم آب درمانی را دارد که از میان 3 پروژه را در دست اقدام داریم، که با تحقق آنها افزایش سرمایه گذاری و پیشرفت شهر و حتی انشالله توسعه اقتصادی استانمان را شاهد خواهیم بود.

مهندس محمد حسینی در رابطه با پروژه های پیش بینی شده توسط شهرداری در سال آینده خاطرنشان کرد :از پروژهای مهم سال آینده تکمیل بوستان غدیر در ورودی شهر است.در دوره های قبل اقداماتی در این راستا انجام شده اما از لحاظ مکان یابی، نوع خاک وهدایت آبهای سطحی، منطبق بر اصول کارشناسی نبوده و به همین علت ما با مشاور متخصص در امر مربوطه  قرار دادی به ارزش 25 میلیون تومان بستیم و مشاور طرحی را با تغییرات کلیدی آماده نموده که بتوانیم در سال 94 این پروژه را به اتمام برسانیم البته این پروژه حداقل حدود 700 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

همچنین برای سال 94 در حال فراهم آوردن مقدمات عقد قرار داد در زمینه اجرای روکش آسفالت معابر سطح شهر هستیم که برآورد هزینه آن با در نظر گرفتن زیرساخت های لازم حدود سه و نیم میلیارد تومان است و ظرف مدت 2سال باید انجام گیرد ولی متاسفانه مشکل مشترک ما و شهرداران دوره های پیشین جهت اجرای این پروژه بلاتکلیف بودن اجرای سیستم فاضلاب شهری توسط اداره آب و فاضلاب  بوده است . بنده از اداره آب در خواست دارم که حداقل نسبت به تکمیل  سیستم فاضلاب معابر داخل شهر اقدام کنند تا انشاا...درسال آینده تکمیل این پروژه را شاهد باشیم و مردم عزیز و شایسته آبگرم با رنج و مشکلی در عبور و مرور و نابسامانی سیمای شهری روبرو نباشند.

از دیگر کارهای در دست اقدام میتوان به احداث ساختمان شهرداری آبگرم اشاره کرد. آنجائیکه  ساختمان فعلی شهرداری شرایط خوبی ندارد ما در حال احداث ساختمانی با 170 متر زیر بنا برای شهرداری آبگرم هستیم.

وی همچنین درمورد حل مشکل آرامستان در آبگرم گفت: شهرآبگرم آرامستان متمرکزی ندارد و غسالخانه آرامستان فعلی دارای مشکلاتی چون عدم وجود گاز، برق و ... بود که بحمدالله این مشکلات برطرف شده  و ما زمینی به مساحت8200 متر در کنار غسالخانه برای فاز یک آرامستان،درنظرگرفتیم.

وبالاخره اینکه ما برای سال آینده بودجه 3میلیارد و700میلیون را پیش بینی می کنیم که البته حداقل 70 درصد آن به  بخش عمرانی اختصاص خواهد یافت.

 

 در پایان لازم است یکبار دیگر از تمام مسئولین بالاخص استاندار محترم قزوین، معاونت عمرانی ایشان،نماینده محترم مجلس،مدیر کل امور شهری،فرماندار عزیز ،یاران همیشه همراه ما در شورای اسلامی شهر آبگرم و پرسنل پرتلاش شهرداری آبگرم قدردانی کنم. بنده نیک می دانم که لیاقت و شایستگی مردم عزیز آبگرم بسیار بیش از اینهاست و تمام  تلاش خود را جهت ارتقاء آبادانی،رفاه شهر نشینی و آرامش آنها به کار خواهم گرفت.  

  

تمام حقوق برای شهرداری آبگرم محفوظ است .

 راه اندازی و پشتیبانی : طراحان وب راژیا